montaż, serwis i naprawa klimatyzacji

Profesjonalny montaż, serwis i naprawa klimatyzacji

 

Klimatyzacja to bez wątpienia duże udogodnienie, które przydaje się zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, ale sporo korzyści może zaoferować także w okresie zimowym! Nasza firma Klimatyzacja Elbląg oferuje profesjonalny montaż klimatyzacji, serwis, przeglądy okresowe, a także niezbędne naprawy. Korzystając z usług specjalistów zyskujesz pewność, że Twój klimatyzator będzie działał w sposób sprawny, bezpieczny i bardziej energooszczędny.

Korzyści wynikające z dobrze dobranej klimatyzacji

Klimatyzacja to ważne udogodnienie stosowane zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, jak również w biurach i obiektach użyteczności publicznej. Prawidłowo dobrana i serwisowana klimatyzacja może zaoferować mnóstwo korzyści, a najważniejsze z nich to:

  • Klimatyzacja daje możliwość regulowania temperatury. Używamy jej głównie latem do chłodzenia wnętrz, ale co ciekawe, w zimie klimatyzacja może wspomagać system grzewczy.
  • Filtry klimatyzatora oczyszczają powietrze i zabierają nadmiar wilgoci, co jest korzystane dla alergików i astmatyków. Warunkiem jest jednak systematyczny serwis klimatyzacji.
  • Nowoczesna klimatyzacja jest bardzo cicha w pracy i nie narusza w żaden sposób naszego komfortu. Pracę klimatyzatora można dostosować do indywidualnych potrzeb.
  • Okresowy przegląd klimatyzacji pozwala utrzymać wysoką żywotność oraz energooszczędną pracę, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.
  • Koszty zakupu i montażu wydajnej klimatyzacji wcale nie są wygórowane, podobnie zresztą jak koszt przeglądów i serwisów klimatyzacji.

Biorąc pod uwagę liczne korzyści, nie może dziwić fakt, że montaż klimatyzacji to zagadnienie interesujące coraz większą grupę osób. Zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej można usłyszeć o korzyściach klimatyzacji nie tylko w okresie letnim, ale również zimowym.

Różne rodzaje klimatyzatorów

Dużym plusem jest również to, że do wyboru użytkowników pozostaje wiele rodzajów klimatyzacji, co pozwala dobrać model najbardziej dostosowany do swoich potrzeb i do specyfiki budynku. Dawniej najpopularniejszym typem były urządzenia monoblock złożone z pojedynczej jednostki umieszczanej na zewnątrz budynku. Współcześnie najpopularniejsze są natomiast klimatyzatory typu split, które składają się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej połączonych ze sobą linią chłodniczą. Mamy także jednostki typu multi-split, które pod względem budowy nie różnią się od jednostek split, ale umożliwiają podłączenie do jednostki zewnętrznej wielu jednostek wewnętrznych. Jest to przydatne w dużych obiektach, gdzie klimatyzacja ma chłodzić wiele pomieszczeń jednocześnie.

W przypadku klimatyzacji typu split i multi-split bardzo istotny jest montaż klimatyzacji dostosowany do specyfiki budynku. Wyróżniamy różne rodzaje klimatyzatorów: ścienne, ścienno-przysufitowe, przypodłogowe, kasetonowe, kanałowe. Umiejscowienie klimatyzacji ma wpływ na dystrybucję powietrza w pomieszczeniu, ale może mieć również znaczenie w kontekście tego, jak wyglądać będzie prawidłowy serwis klimatyzacji. Tak czy inaczej, producenci prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach, które zwiększają funkcjonalność klimatyzacji.

Naprawa klimatyzacji Elbląg

Jak dobrać odpowiedni model klimatyzatora?

Istnieje wiele parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji. Najważniejsze z nich to oczywiście: moc dobierana na podstawie powierzchni wnętrza lub domu, poziom hałasu, klasa energetyczna, a także dodatkowe funkcje i udogodnienia. W przypadku klimatyzatorów split oraz multi-split istotną kwestią jest także wybór odpowiedniego rodzaju klimatyzatora. Doświadczony fachowiec odpowiedzialny za montaż klimatyzacji chętnie pomoże Ci w podjęciu decyzji i uwzględni indywidualne potrzeby oraz specyfikę wnętrza do wskazania optymalnego modelu.

Obecnie najczęściej stosowane są jednostki split i multi-split, o czym już zresztą mówiliśmy. Jednostki split wybiera się w przypadku, gdy chcemy chłodzić tylko jedno wnętrze, np. całą strefę dzienną obejmującą salon, jadalnię i kuchnię. Jeśli chcesz używać klimatyzacji w kilku wnętrzach swojego domu lub mieszkania, wówczas odpowiednim wyborem będzie klimatyzacja multi-split, która pozwala na zastosowanie kilku jednostek wewnętrznych przy jednej jednostce zewnętrznej. Obecność kilku jednostek sprawia oczywiście, że sam serwis, przeglądy i naprawa klimatyzacji mogą być nieco bardziej kosztowne. Niemniej jednak nie brakuje osób inwestujących w to udogodnienie.

Dlaczego tak ważny jest prawidłowy montaż klimatyzacji?

Prawidłowy montaż klimatyzacji pozwala wykorzystać pełny potencjał klimatyzatora. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że klimatyzacja będzie odznaczać się wysoką sprawnością, żywotnością oraz bardziej energooszczędnym działaniem. Ponadto, doświadczony fachowiec może Ci pomóc w podjęciu decyzji apropos najlepszego rodzaju klimatyzatora do Twojego wnętrza lub budynku. To również ma bardzo duży wpływ na funkcjonalność oraz energooszczędność całego systemu klimatyzacji. Z tego względu, montaż klimatyzacji warto powierzyć wykwalifikowanej i doświadczonej firmie.

Przy montażu istotną kwestią jest chociażby wybór najlepszej lokalizacji dla jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Monter odpowiada także za wstępną konfigurację i pomaga ustawić urządzenie w taki sposób, aby działało zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta. Podczas montażu fachowiec opowiada również o dostępnych funkcjach oraz pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać pełny potencjał tego urządzenia. Dowiesz się także więcej o niezbędnych pracach serwisowych.

Jak często należy wykonywać przegląd klimatyzacji?

Większość osób twierdzi, że w zupełności wystarczy jeden przegląd klimatyzacji w przeciągu roku. W końcu z taką częstotliwością serwisujemy klimatyzację w aucie. W tym przypadku sprawa jest jednak nieco bardziej złożona. Klimatyzacja w domu jest eksploatowana znacznie częściej, a w wielu domach używa się jej także w zimie jako wspomaganie głównego systemu grzewczego. Przy takiej eksploatacji zaleca się, aby przegląd klimatyzacji był realizowany dwa razy w ciągu roku, najlepiej na przełomie marca i kwietnia przed nadejściem pierwszych gorących dni, w których włączamy klimatyzację, a także na przełomie września i października, przed nadejściem zimy.

Przegląd klimatyzacji polega na sprawdzeniu poprawności działania i ciśnienia w układzie. Zwykle nie ma potrzeby wymiany czynnika roboczego, jeśli ciśnienie jest prawidłowe. Przegląd klimatyzacji najczęściej obejmuje jednak wymianę filtra i czyszczenie wnętrza, a to już bardzo istotne czynności, które sprawiają, że klimatyzacja działa w sposób higieniczny i bezpieczny, dbając o lepsze zdrowie i samopoczucie domowników.

Serwis klimatyzacji Elbląg

Co obejmuje profesjonalny serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji w dużej mierze to po prostu nieco bardziej zaawansowany przegląd. Przeglądy wykonuje się dwa razy do roku, natomiast serwis klimatyzacji w większości przypadków tylko raz rocznie, zwykle przy okazji wiosennego przeglądu. Serwis klimatyzacji obejmuje wszystkie czynności potrzebne do zachowania systemu w należytej kondycji. Fachowiec sprawca efektywność systemu, ciśnienie czynnika, a w razie potrzeby wymienia lub uzupełnia czynnik chłodniczy. Serwis klimatyzacji obejmuje także wymianę części eksploatacyjnych, głównie filtrów, rzadziej kompresora i osuszacza. Niezwykle istotną czynnością jest także czyszczenie klimatyzacji, zwykle poprzez ozonowanie. W ten sposób eliminuje się grzyby oraz inne szkodliwe substancje. Regularny serwis klimatyzacji jest gwarancją bezpiecznego działania systemu, a także zmniejsza ryzyko nagłych i kosztownych usterek.

Kiedy potrzebna będzie naprawa klimatyzacji?

Prawidłowo serwisowana klimatyzacja odznacza się wysoką żywotnością i jest mniej narażona na usterki. Niemniej jednak, warunki pracy w systemie klimatyzacyjnym są dość trudne, a to w naturalny sposób stwarza ryzyko wystąpienia nieszczelności lub usterek niektórych elementów systemu. Naprawa klimatyzacji powinna być realizowana przez wykwalifikowanych fachowców. Konieczne jest bowiem namierzenie głównej przyczyny problemu. Czasem usterka jednego z elementów jest związana z niewłaściwym działaniem całego systemu. Wówczas wymiana tego elementu da efekt krótkotrwały. To właśnie dlatego naprawa klimatyzacji jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i wymaga od fachowca szerokiej wiedzy, doświadczenia oraz całościowego spojrzenia na zagadnienie.

Jak zadbać o żywotność i sprawne działanie klimatyzacji?

Nieprawidłowo eksploatowana klimatyzacja staje się źródłem zagrożenia. Poważnym ryzykiem jest postępujący rozwój pleśni i grzybów, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia domowników. Ponadto, klimatyzator może zacząć pracować wadliwie i w sposób bardziej energożerny. Zwiększa się także ryzyko kosztownych usterek. Z powyższymi problemami można jednak łatwo się uporać. Podstawą jest przede wszystkim należyty przegląd klimatyzacji realizowany dwa razy w ciągu roku. W ten sposób fachowiec na bieżąco weryfikuje działanie systemu. Do tego dochodzi coroczny serwis klimatyzacji, zwykle mający miejsce przy okazji wiosennego przeglądu. Serwis pozwala wymienić części eksploatacyjne, uzupełnić czynnik, a także oczyścić i dokładnie zdezynfekować system. Zadbana klimatyzacja działa dużo wydajniej i bezpieczniej.

Montaż klimatyzacji Elbląg

Ile kosztuje klimatyzacja z montażem?

Panuje powszechna opinia, że montaż klimatyzacji to dość kosztowna inwestycja. Ale czy tak jest w istocie? Klimatyzację od dobrego producenta, o mocy 5 kW (adekwatna do chłodzenia strefy dziennej o powierzchni do 40 m2) to wydatek rzędu ok. 3000 zł w zależności od dokładnego modelu oraz funkcji dodatkowych. Montaż klimatyzacji to zwykle koszt rzędu 1000 zł w zależności od typu klimatyzatora i specyfiki budynku. A zatem, całość inwestycji to wydatek rzędu 4000 zł. Nie są to wygórowane koszty, biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści może zaoferować dobra klimatyzacja.

Czy klimatyzacja jest rzeczywiście tak droga w utrzymaniu?

Wiele zależy tu od klasy energetycznej, ale nowoczesne klimatyzatory są w stanie zagwarantować naprawdę energooszczędną pracę, która nie odbije się znacząco na wysokości rachunków za prąd. Najlepiej świadczy o tym fakt, że coraz więcej osób używa klimatyzacji także do ogrzewania wnętrz w okresie jesienno-zimowym. Przegląd klimatyzacji domowej to wydatek rzędu ok. 200 – 300 zł. Natomiast za kompleksowy serwis klimatyzacji obejmujący wymianę najważniejszych części eksploatacyjnych, wymianę czynnika oraz oczyszczanie systemu trzeba zapłacić ok. 300 – 500 zł. A zatem, eksploatacja klimatyzacji wcale nie jest tak droga, jak głosi powszechna opinia. Wielu użytkowników jest pozytywnie zaskoczonych możliwościami nowoczesnej klimy.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy?

Zastanawiasz się nad zakupem klimatyzacji do swojego domu? Nasza firma Klimatyzacja Elbląg zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców, którzy pomogą Ci wybrać odpowiedni rodzaj klimatyzatora, w zależności od indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki budynku. Nasi fachowcy zaoferują następnie profesjonalny montaż klimatyzacji, który ma duży wpływ na sprawne i funkcjonalne działanie urządzenia. Z pomocą specjalistów możesz także skonfigurować urządzenie i dostosować pracę klimatyzacji do swoich potrzeb oraz potrzeb innych domowników lub użytkowników wnętrza.

Nasza firma Klimatyzacja Elbląg oferuje również okresowy przegląd klimatyzacji. Należy pamiętać, że pracę klimatyzacji trzeba na bieżąco nadzorować, dokonywać wymian części eksploatacyjnych i czynnika, a także oczyszczać system. Te czynności oferuje profesjonalny serwis klimatyzacji, który również znajduje się w ofercie naszej firmy. Naszą ofertę uzupełnia naprawa klimatyzacji. Choć zadbana i prawidłowo eksploatowana klimatyzacja jest bardzo żywotna, to nie da się całkowicie wykluczyć ryzyka usterki. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców, którzy dokonują trwałej i skutecznej naprawy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z montażem, przeglądem, serwisem lub naprawą klimatyzacji, zapraszamy Cię do kontaktu z naszą firmą.

Klimatyzacja Elbląg

Jeżeli masz pytania lub chciałbyś poznać naszą ofretę to zapraszamy do kontaktu:

Niska 2 , 82-300 Elbląg